آموزشگاه تعمیرات ECU,آموزشگاه پارسیان صنعت خودرو,

صفحه اصلی > درباره ما > آموزشگاه تعمیرات ECU,آموزشگاه پارسیان صنعت خودرو,

آموزشگاه پارسیان صنعت خودرو همراه با ضمانت اجرایی و آموزشی ECU SCHOOL

آموزش تعمیرات ecu

آموزش تعمرات ecu
آموزش تعمرات ecu

آموزش تعمرات ecu در آموزشگاه تعمیرات الکترونیک

خودرو در کنار تعمیر ecu و سایر بردهای الکتریکی خودرو

صورت میگیرد.

چرا نیاز به مدیریت توسط ECU داریم؟

در سیستم الکترونیک خودرو در صنعت خودرو سازی دنیا کنترل الکترونیک خودرو راهکاریست نو ظهور و پیشرفته که استفاده از آن در این صنعت بسیاری از چالشهای موجود در این زمینه به راه کاری قابل توجه رسیده است . انطباق پذیری با وضعیت های محیطی و وجود مدیریت منسجم توانسته امکان پدید آمدن سیستمی با حدا اقل عیوب و نقص و با بالاترین راندمان کاری ممکن ایجاد نماید. به عنوان مثال میتوان سیستم سوخت رسانی دهه های گذشته را بیان نمود. سیستم سوخت رسانی با شهرت کاربراتوریکه مخلوطی از سوخت و هوا بصورت یکنواخت و البته با حجم نصبی زیاد بر پایه درخواست موتور که در برابر مکش موتور خودرو در داخل سیلندر بصورت تزریقی وارد میگردید. در این حالت در زمانی که دور موتور در حد بالایی بود غلظت سوخت و هوادر حد کفایت نبوده و نیز در زمانی که RPM در حد پایین بود نتیجتا غلظت مورد نظر در حد بالا به سیلندر تزریق شود. نتیجه این عدم تعادل وضعیتی است که با نام خام سوزی شناخته میشود. حالتی که در دماهای مختلف و یا فشار جوی متفاوت بصورت کاملا محسوسی نحوه کارکرد موتور تغییر نامناسبی نماید و راندمان کاری موتور به حد پایین سقوط نماید. اما با ورود ایسیو به عنوان مغز هوشمند خودرو تمامی وضعیتهای محیطی با استفاده از سنسورها و همچنین با کنترل عملگرها با تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست امده از سنسورهای مربوطه کارکرد موتور را به بالاترین راندمان ممکن رسانید.

آموزش تعمیرات ecu,

آموزش تعمیر ECU خودرو

بصورت کلی تعمیرات ECU خودرو به دو بخش اصلی تقسیم می شود

۱- عیب یابی مدار الکترونیک خودرو

ECU یک قطه الکترونیکی است که عواملی مانند ضربه، رطوبت، اختلاف فشار و نوسانات و اتصال الکتریکی باعث بروز خرابی در آنها می شود. برای اینکه یک ECU عیب یابی شود باید مفهوم کلی آن درک شود . پارسیان صنعت خودرو به عنوان مرجع آموزش الکترونیک خودرو مفاهیم کلی در باره تعمیرات ECU را در برنامه های آموزشی خود لحاظ کرده است که هر یک از عوامل بالا شامل ضربه، رطوبت، اختلا ف فشار و نوسانات و اتصال الکتریکی باعث بروز خرابی برای ECU شد دانش آموز بتواند آن را عیب یابی نموده و نسبت به تعمیر آن اقدام کند. ما به دانش آموزان خود مفاهیم کلی را در این زمینه بصورت پایه ای آموزش می دهیم بصورتی که آنها بصورت محسوس عملکرد سیستم های کنترل الکترونیکی را درک کنند.

مراحل عیب یابی و تعمیر ECU شامل مراحل تکمیلی است که به سه بخش کلی تقسیم می شود و به هر دانش آموز بصورت علمی و عملی این مراحل آموزش داده می شود که بتوانند تمام تعمیرات مربوط به ECU را انجام دهند.

 

آموزش های الکترونیک

 

این آموزش جهت نحوه صحیح کار با ادوات تعمیرات الکترونیک نظیر هویه و لحیم کاری همچنین نحوه کار با دستگاه های عیب یاب مولتی متر را شامل می شود. در این آموزش ها کار آموز یا دانش آموز نحوه عملی کار با دستگاه های تست الکترونیکی شامل مولتی متر و اسیل اسکوپ را آموزش می بیند همچنین با گذراندن این دوره در تعویض قطعات معیوب بر روی برد ECU ماهر می شود و به راحتی می تواند قطعات معیوب روی برد ECU را تشخیص دهد و آنها را تعویض کند. تعویض و مونتاژ قطعات الکترونیک نیاز به مهارت در این زمینه دارد و جزء تکنیک های  الکترونیک آموزش داده می شود.

نرم افزار های تست و آنالیز

 

نرم افزار هایی جهت تست و آنالیز ECU خودرو تدارک دیده شده است که توسط کامپیوتر قابل اتصال هستند. این نرم افزار ها انواع خرابی هایی که اتصال کوتاه الکترونیک یا پایه ریزی اطلاعات ECU را شامل می شود را به دانش آموز نشان می دهد که چگونه یک ECU را عیب یابی کند، اتصالات الکترونیکی آن را پیدا کند و آنها را تصحیح کنند. همچنین چگونه نرم افزار پایه ECU را درون آنها توسط نرم افزار های واسط نصب کنند. ECU از یک نرم افزار میانه به نام FIRMWARE یا میان افزار تشکیل شده است که اطلاعات پایه کارخانه در آن ریخته می شود که توسط این آموزش قادر به تعمیر آن خواهید بود.

۲- عیب یابی سنسور های وابسطه به ECU

کار با نرم افزار های تست و آنالیز دیاگ DIAG

نرم افزار های دیاگ به ECU خودرو متصل می شوند و برای عیب یابی آنها طراحی شده اند که پارسیان صنعت خودرو به عنوان پیشرو، پیشگام در طراحی و ساخت نرم افزار های حرفه ای در این زمینه کار خود را شروع کرده است. در این آموزش ها نحوه اتصال دستگاه دیاگ به ECU خودرو آموزش داده می شود با دریافت اطلاعات ECU توسط نرم افزار و مقایسه آنها با مفاهیم کلی و استاندارد های سنسور های الکترونیک می توانید آنها را عیب یابی کنید. ما در طراحی نرم افزار های خود قسمت هایی را لحاظ کرده ایم که بصورت هوشمند عیب یابی می کنند، یعنی عملکرد سنسورها و قسمت های دیگر موتور را آنالیز کرده و به عنوان هشدار به کار آموز خطای نرم افزاری یا سخت افزاری را اعلام می کند.

 

استاندارد های سنسور های الکترونیکی ETSI

 

در این آموزش می آموزید که استاندارد یک سنسور الکترونیکی چیست و چگونه دیتای صحیح را تولید می کند واگر خراب شود چه خطا هایی را شامل می شود . این مطالب علم پایه و مفاهیم کلی استاندارد ها و مقادیر عددی در کارکرد سنسور ها را شامل می شود که یک دید کلی را نسبت به آنها ایجاد می کند. دانش آموز می تواند با در آختیار داشتن اطلاعات مثلا سنسور دما این مطلب را بیاموزد که نمایش اختلاف دمای ۱۰ درجه ای در هر ۳۰ ثانیه بر اثر خرابی این سنسور است چرا که در بازه ۳۰ ثانیه دما آب نمی تواند درون موتور نوسان ۱۰ درجه ای را داشته باشد. با داشتن این اطلاعات و دانش نسبت به عملکرد سنسور ها می توانید یک حرفه ای در این زمینه و تحلیل سیستم های ترمودینامیک باشید.

تمام حقوق محفوظ و متعلق به وب سايت پارسیان صنعت خودرو کرم بین میباشد logo-samandehi