تعمیرات الکترونیک خودرو

صفحه اصلی > تعمیرات الکترونیک خودرو

آموزش پایه الکترونیک خودرو

 

این دوره ها از این جهت با ارزش هستند که مفاهیم کلی الکترونیک خودرو و استاندارد های آن را آموزش می دهند. با قطعه شناسی الکترونیک خودرو موضوع مربوطه شروع شده و سپس وارد بحث مدار شناسی smd ، تست سلامت قطعات الکترونیکی و اینکه هر قطعه دقیقا چه نقشی در بردهای الکترونیکی خودرو  ایفا می کند کامل می شود. آموزش الکترونیک خودرو  به صورت جزء به جزء برای درک کامل و عملی توسط گروه آموزشی پارسیان صنعت خودرو ارائه می شود.

آموزش الکترونیک خودرو

پایه الکترونیک عمومی

تمام مسائلی که باید در باره مبانی الکترونیک بدانید ،قطعات الکترونیک چگونه کار می کنند و اینکه مجموع ساختار الکترونیکی چه قوانینی دارند را می آموزید و در آن حرفه ای می شوید.
آموزش الکترونیک خودرو

.

.

.

.

.

.

.

نقشه سیم کشی خودرو

چگونگی سیم کشی ادوات الکترونیک در خودرو . چطور سیم کشی کنیم و چطور نقشه های تکنیکی سیم کشی خودرو را بخوانیم و از جزئیات آنها سر در بیاوریم؟
آموزش الکترونیک خودرو

.

.

تحلیل مدار و قطعه شناسی

قطعات الکترونیکی به چه صورت  هستند و تقسیم بند آنها ؛ وظیفه هر قطعه و نقش آن در مدار و چگونگی شناسای این قطعات و تحلیل مدار

بعد از تمام این بحث ها …

با مبانی الکترونیک خودرو آشنا شده اید و وارد تعمیرات الکترونیک خودرو می شوید

آشنایی با مدار های SMD و قطعات الکترونیک

اگر می خواهیم یک تعمیر کار خوب در زمینه الکترونیک خودرو و تعمیرات ECU شویم:

دانستن این مطالب لازم است که این قطعات الکترونیک چی هستند و وظایف آنها ها رو بشناسیم، در مدار چی کار می کنند، اگر خراب شدند چه اتفاقی می افتد و اینکه ما چگونه می توانیم برد ECU رو برای تعمیر تحلیل کنیم . همه اینها جزء مبانی الکترونیک برای تعمیر قطعات الکترونیک خودرو هستند که به زبان بسیار ساده به شیوه یک متد جدید آموزشی به کارآموزان آموزش داده می شود.

آموزش دستگاه هایی که برای تعمیر استفاده می شوند…

قوانین الکترونیک

قوانینی که شما باید برای تعمیر قطعات الکترونیک بدونید رو آموزش می بینید. این قوانین به شما کمک می کنند که کار قطعه الکترونیکی در مدار ECU رو بدونید و بتوانید آن را تعمیر کنید.

 • قوانین پایه الکترونیک
 • قوانین تست و اندازه گیری
 • مدار های SMD
 • تشخیص قطعه خراب
 • تشخیص اتصال در مدار

دستگاه های اندازه گیری

دستگاه هایی برای تست  و اندازه گیری قطعات الکترونیک و مدار وجود دارد مانند مولتی متر و اسیل اسکوپ که ما به شما آموزش می دهیم چگونه برای تست قطعات از آنها استفاده کنید.

 • کار با دستگاه مولتی متر
 • اندازه گیری ظرفیت قطعات الکترونیک
 • رفتار قطعات الکترونیک در مدار
 • کار با اسیل اسکوپ برای تشخیص خرابی
 • تست و عیب یابی مدار الکترونیک

هویه کاری و تعویض قطعات

با آموزش طرز کار دستگاه های هویه و هیتر که با گرما دادن قطعات الکترونیک را می توانید به آسانی تعویض کنید استفاده از این دستگاه ها مهارت لازم دارد که با آموزش درست می توانید در آن حرفه ای شوید.

 • طرز کار با هویه و لحیم کاری
 • کار با هیتر برای مونتاژ IC ها
 • رفع اتصال کوتاه در مدار
 • تعویض درست قطعات SMD
 • لحیم کاری و مونتاژ حرفه ای

شناسایی خرابی در ECU خودرو

سیم کشی و نقشه خانی در خودرو

ECU خودرو چیست و چگونه آن را تعمیر کنیم؟

ECU همان کامپیوتر خودرو یا مدیریت الکترونیکی در خودرو می باشد که به علت های گوناگون مانند تصادف، ضربه، رطوبت یا اتصال الکتریکی ممکن است دچار آسیب و خرابی شود. ّ  آموزش هایی که در باره قوانین الکترونیک دیده اید:

 1. قطعه خراب و آسیب دیده و نوع خرابی رو می توانید تشخیص بدید که به کمک ابزار های مولتی متر و تست الکترونیکی انجام می شود.
 2. با مهاتی که در تعویض قطعات بدست آورده اید قطعه خراب یا معیوب رو می توانید به راحتی و خیلی تمیز تعویض کنید.
 3. در آخر ECU رو با نرم افزار ها و ابزار های که آموزش می دهیم تست می کنید که برای نصب در خودرو آماده شود.

در آموزشگاه شرکت سهامی پارسیان صنعت خودرو آموزش ها به گونه ای متفاوت با سایر آموزشگاه های موجود در کشور به کارآموزان ارائه میگردد . ما در این آموزشگاه چندین آموزش مختلف بصورت ترکیبی را عرضه میکنیم که هر یک از دوره ها خود شامل چندین آموزش مختلف میباشد، در واقع میبایست مانند سایرآموزشگاه ها جداگانه محاسبه گردند ؛ ولی ما به جهت اینکه پس از پایان هر دوره نمایندگی رسمی به کارآموزان فارغ تحصیل شده از این دوره ها اعطا میکنیم برآنیم تا متد آموزشی ما و مطالب مورد آموزش در بالاترین رتبه علمی و نیز تجربی قرار گرفته باشد .

خواندن نقشه های تکنینکی الکترونیک خودرو

این مبحث از آموزش خود شامل ۳ بخش میباشد یعنی برق و سیم کشی مبتدی – برق و سیم کشی متوسطه یا مربوط به الکترونیک خودرو – و در آخر برق و سیم کشی خودرو پیشرفته که این خود به تنهایی شامل چندین بخش میباشد . شایان ذکر است که در مبحث برق و سیم کشی پیشرفته ما برای اینکه باطریساز حرفه ای تربیت نماییم  تا حدی که توانایی باز و بستن داشبورد همه خودروها و یا تعمیر و باز و بست دینام و استارت همه خودروها را و یا تعمیر کامل سیم کشیهای مختلف و … را داشته باشد . که برای تعمیر الکترونیک خودرو میبایست مهارت تا حد درجه دو و یا همان حد متوسطه را کسب نماید کفایت میکند . سیم کشی خودرو شامل آموزش های نقشه خوانی الکترونیک خودرو نیز می باشد که با توجه به نقشه الکترونیک یک خودرو بتوانید مسیر ها را آنالیز کنید و به عیب یابی بپردازید.

 • برق و سیم کشی مبتدی
 • برق و سیم کشی متوسطه
 • برق و سیم کشی حرفه ای
 • نقشه خوانی الکترونیک خودرو

جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید 

ثبت نام
تمام حقوق محفوظ و متعلق به وب سايت پارسیان صنعت خودرو کرم بین میباشد logo-samandehi