پارسیان صنعت خودرو

پیشرو در آموزش و تعمیرات الکترونیک خودرو

صفحه اصلی > آموزش تعمیرات ecu در psk
آموزش تعمیرات ecu

آموزش تعمیرات ECU

ECU مخفف عبارت  ELECTRINIC CONTROL UNIT یا واحد کنترل الکترونیکی است. از سال ۱۹۸۲ بصورت تجاری برای بهبود سیستم های کنترل موتور اتومبیل ها مخصوصا در زمینه سوخت رسانی از واحد کنترل الکترونیکی استفاده شد. ECU  یک کامپیوتر کوچک میکروکنترلر است که یک برنامه نویسی پایه برای این هدف دارد . برنامه داخل آن مفاهیمی نظیر میزان مخلوط شدن هوا و سوخت، کنترل دما و سیستم خنک کننده موتور، کنترل انتقال قدرت و همچنین کنترل دیگر قسمت های الکترونیکی خودرو را دارد.

سنسورهای ECU 

دما
فشار
هوا
گازهای خروجی

قسمت های تشکیل دهنده ی ECU

دانسته هایی برای آموزش تعمیرات ecu

حافظه دائم مفاهیم کلی کنترل الکترونیکی در آن وجود دارد.

 

در واحد پرداش ECU  بر اساس اطلاعات ورودی توسط سنسورها  کنترل الکترونیکی تصمیم گیری می شود.
 
در اینجا اطلاعات دریافتی از سنسور ها به منظور پردازش بصورت لحظه ای ذخیره می شوند که بعد از پردازش پاک می شوند.
حافظه دائم
واحد پردازشگر
حافظه موقت

سنسور های وابسته به ECU خودرو

برای آنکه با آموزش تعمیرات ecu در PSK آشنا شوید اطلاعاتی نظیر زیر نیز البته بصورت کاملتر و جامع تر دریافت خواهید کرد:
سنسور گشتاور میزان بار و نیروی N  گیربکس را اندازه گیری کرده و در اختیار ECU قرار می دهد تا واحد کنترل الکترونیکی بهترین حالت برای تعویض دنده را تصمیم گیری کند.
سنسور فشار اطلاعات فشار اتمسفری را در اختیار ECU قرار می دهد، هر چه قدر فشار اتمسفر در داخل منیفولد بیشتر باشد مقدار ترکیب هوا نیز بیشتر است.
دمای موتور به سانتی گراد را در اختیار ECU قرار می دهد این دما بسیار مهم است چراکه برای احتراق بهتر موتور همچنین گردش سیال روغن دما باید بین ۷۰ یا ۸۰ درجه سانتی گراد باشد و از آنجا که آب در ۱۰۰ در جه به جوش می آید ECU تصمیم می گیرد که در چه بازه ای موتور را خنک کند.
 
این سنسور با در اختیار گذاشتن اطلاعت میزان اکسیژن موجود در هوا همچنین غلضت آن باعث می شود که ECU تصمیم بگیرد که چه میزان سوخت برای ترکیب با این هوا برای بهترین و بهینه ترین حالت ممکن مورد نیاز است و بصورت الکترونیکی به انژکتور ها در میزان پاشش سوخت دستور می دهد.

سنسور گشتاور

 

سنسور فشار

 

سنسور دما

 

سنسور اکسیژن

بصورت کلی آموزش تعمیرات ECU خودرو به دو بخش اصلی تقسیم می شود

 ۲- عیب یابی سنسور های وابسطه به ECU

۱- عیب یابی مدار اصلی الکترونیکی ECU

کار با نرم افزار های تست و آنالیز دیاگ DIAG

 

در آموزش تعمیرات ecu نحوه اتصال دستگاه دیاگ به ECU خودرو آموزش داده می شود با دریافت اطلاعات ECU توسط نرم افزار و مقایسه آنها با مفاهیم کلی و استاندارد های سنسور های الکترونیک می توانید آنها را عیب یابی کنید.

استاندارد های سنسور های الکترونیکی ETSI

در آموزش تعمیرات ecu

 

در این آموزش تعمیرات ecu می آموزید که استاندارد یک سنسور الکترونیکی چیست و چگونه دیتای صحیح را تولید می کند واگر خراب شود چه خطا هایی را شامل می شود . این مطالب علم پایه و مفاهیم کلی استاندارد ها و مقادیر عددی در کارکرد سنسور ها را شامل می شود.

آموزش های الکترونیک

آموزش تعمیرات ecu

 

دراین آموزش کارآموزان نحوه صحیح کار با ادوات تعمیرات الکترونیک نظیر هویه و لحیم کاری همچنین نحوه کار با دستگاه های عیب یاب مولتی متر را شامل می شود.

 

نرم افزار های تست و آنالیز

 

این نرم افزار ها انواع خرابی هایی که اتصال کوتاه الکترونیک یا پایه ریزی اطلاعات ECU را شامل می شود را به دانش آموز نشان می دهد که چگونه یک ECU را عیب یابی کند، اتصالات الکترونیکی آن را پیدا کند و آنها را تصحیح کنند.

آموزش مفاهیم کلی و عمیق

 

شامل مستندات بسیاری است که نوسط متد های نوین آموزشی همراه با کار عملی تدارک دیده شده است که کارآموز بتواند دید کلی و عمیقی از جزئیات کارکرد موتور خودرو و واحد کنترل الکترونیکی ECU پیدا کند.

آموزش سیستم سوخت رسانی و انژکتور خودرو

سوخت رسانی و انژکتور

.

در این قسمت از آموزش تعمیرات ecu تمام مراحل و نحوه کار کردن موتور خودرو به صورت جزء به جزء بازگو خواهد شد . از زمانی که بنزین و یا سوخت خودرو توسط پمپ بنزین به سمت موتور پمپاژ می شود تا زمانی که گاز حاصل از سوختن همان از اگزوز خودرو خارج می شود به صورت ریز و نقطه ای بیان خواهد گردید.

بی وقفه ثبت نام کنید

نام شما در لیست دوره جدید قرار می گیرد و با شما تماس می گیریم

ثبت نام

تمام حقوق محفوظ و متعلق به وب سايت پارسیان صنعت خودرو کرم بین میباشد logo-samandehi